Projekt „ENERGIA Z NATURY – kampania edukacyjna nt. produkcji energii elektrycznej i cieplnej pochodzącej ze źródeł odnawialnych” jest realizowany w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej z udziałem środków udostępnionych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z siedzibą w Lublinie. Jest to przedsięwzięcie zlokalizowane na terenie województwa lubelskiego, jednakże zasięg oddziaływania może mieć charakter ponadregionalny, którego głównym celem jest popularyzacja wiedzy oraz podniesienie poziomu świadomości społecznej nt. OZE i efektywności energetycznej, w szczególności produkcji energii elektrycznej i cieplnej pochodzącej ze źródeł odnawialnych oraz podwyższenie aktywności obywatelskiej w propagowania rozwiązań opartych na OZE u 7.300 odbiorców bezpośrednich i pośrednich kampanii edukacyjno-informacyjnej.
Kampania realizowana będzie w planowanym okresie od 01.03.2023 r. do 30.11.2023 r.
Prezentowane przedsięwzięcie realizowane jest przez Fundację Niepodległości. Projekt korzysta z dofinansowania w kwocie 106.494,30 PLN środków udostępnionych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej oraz wkładzie własnym w kwocie 11.832,70 PLN. Łączna kwota dofinansowania wynosi 118.327,00 PLN.
Dowiedz się więcej na stronie projektu - www.energiaznatury-lubelskie.pl