Projekt „ENERGIA Z NATURY – kampania edukacyjna nt. OZE i efektywności energetycznej” to przedsięwzięcie zlokalizowane na terenie województwa podkarpackiego, jednakże zasięg oddziaływania może mieć charakter ponadregionalny, którego głównym celem jest popularyzacja wiedzy oraz podniesienie poziomu świadomości społecznej nt. OZE i efektywności energetycznej, w szczególności produkcji energii elektrycznej i cieplnej pochodzącej ze źródeł odnawialnych oraz podwyższenie aktywności obywatelskiej zakresie racjonalnego gospodarowania energią i propagowania rozwiązań opartych na OZE u 7.040 odbiorców bezpośrednich i pośrednich kampanii edukacyjno-informacyjnej.
Kampania realizowana będzie w planowanym okresie od 01.02.2023 r. do 30.09.2023 r.
Projekt korzysta z dofinansowania w kwocie 144 792,30 PLN środków udostępnionych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej oraz wkładzie własnym w kwocie 16 088,03 PLN. Łączna kwota dofinansowania wynosi 160 880,33 PLN.
Dowiedz się więcej na stronie projektu - www.energiaznatury-podkarpackie.pl